Nyitva tartás: Hétő,Kedd,Szerda,Péntek: 8:00-16:00 Csütörtök: 08:00-18:00
Elképesztő, hogy milyen eszközökkel dolgoznak a fogorvosok
Gondoltad volna, hogy egy fogászati rendelőben helyet kap a véső, bárd, kapa, kanál formájú eszközök illetve a faragó és a gyémántfúró? Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az említett eszközök nem pont ugyanúgy néznek ki, mint amit más szakmák gyakorlói, vagy az ezermesterek használnak. Viszont hasonló célt szolgálnak. Ugyanis lehetővé teszik, hogy fúrással, faragással a fog megmunkálásával visszaállítsák annak egészségét.
Egy fogászati kezelés során többféle eszközt használunk melyek közül néhányat bemutatunk , hogy te is értsd mi történik amikor meghallod a fúró hangját. A különböző típusú fogorvosoknak speciális eszközökre lehet szükségük, a szakterületük igényeinek megfelelően, azonban néhány eszköz alapvető felszerelés minden fogorvosi rendelő számára.
Egy fog tömése a megfelelő eszközökkel
A beteg fog vizsgálatához először is szükségünk van néhány speciális eszközre a mint például a fogászati tükrök. Az állapotfelméréshez alkalmazott műszerek esetében nagyon fontos, hogy a szájüreg vizsgálatára alkalmasak legyenek. Jellemzően hosszú a nyelük, jól kézbe simulnak és könnyen forgathatóak.
A probléma fogászati feltárását követően kezdődik a fertőzött fogrész kitisztítása és az üreg kialakítása (cavitas) amit a megfelelő anyaggal aztán betömünk. A probléma súlyosságától, a fog károsodásának mértékétől és milyenségétől függően gépi rásegítéssel vagy pusztán kézi eszközökkel érjük el a kívánt eredményt.A cavitas kialakítása történhet tehát gép által forgatott műszerekkel és kézi eszközökkel egyaránt.Az eljárás során a sérült zománcot és a felpuhult dentint eltávolítjuk kaparással, véséssel vagy fúró (akár gyémántfúrók) segítségével.
Ezután jöhet a megbeszélés. Mire kell figyelni a kezelés után a teljes gyógyulás érdekében illetve mikor szükséges kontroll vizsgálatot tartani.Egyrészt azért, mert vannak olyan folyamatok, amik szinte láthatatlanok, a háttérben zajlanak és a korai felismerésükkel megelőzhetőek, megállíthatóak mint például a fogszuvasodás.
Azért is érdemes elmenni (fél)évente fogászati szűrésre mert ilyenkor a fogunkon túl a szájunkat, a szájüreget is megvizsgálja az orvos (a szájüregi rák az okozta halálozásban Magyarország Európában előkelő helyen áll) és ilyenkor vizsgálja meg a töméseket is.
De talán azért fontos, hogy megnyugodhassunk: nincs gond a fogunkkal, ínyünkkel, szánkkal.
A fogászati ellátás forradalmi változásokon ment keresztül az elmúlt években. A számítógépes tervezés és a korszerű technológiák fejlődése lehetőséget teremtett egy olyan magas színvonalú ellátásra, amelynek már semmi köze a pár évtizeddel ezelőtti fogászathoz, fogorvosi ellátáshoz.A modern technológiák alkalmazása nem csupán nagy szakértelmet és tapasztalatot kíván, de nem lehetséges modern szerszámok, eszközök nélkül sem.
A félelem ma már, csak kifogás. Látogass el hozzánk és győződj meg róla , hogy nálunk a legjobb kezekben vagy!